05 grudnia 2022 r

II niedziela Adwentu

1.Adwent jest okresem przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia i ostatecznego przyjściu Chrystusa na końcu czasów. Starajmy się przeżyć ten czas również duchowo, a pomocą w tym są Msze św. roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny. Są sprawowane od poniedziałku do soboty o godz.18.00. Dzieci zapraszam we wtorki i czwartki.

2.Kolejną propozycją przygotowania na przyjście Zbawiciela są rekolekcje Adwentowe, które rozpoczną się w naszej parafii w piątek 16 grudnia i potrwają do niedzieli 18 grudnia włącznie. Poprowadzi je ks. Andrzej Barek SVD przełożony domu ojców werbistów w Michałowicach. Plan szczegółowy znajduje się na tablicy ogłoszeń.

3.Osoby, które wzięły listy do św. Mikołaja proszone są o dostarczenie paczek do niedzieli 11 grudnia.

4.Z okazji dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, który przypada w dzisiejszą niedzielę, taca będzie przeznaczona na pomoc naszym siostrom i braciom na Wschodzie.Za ofiary Bóg zapłać.

5.Nieszpory za naszych zmarłych poleconych w wypominkach będą sprawowane w poniedziałek 05 grudnia o godz.18.00.

6.W czwartek będziemy przeżywać uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O godz.17.30 odmówiona zostanie modlitwa różańcowa a później będzie sprawowana Msza św. o godz.18.00.

Po zakończeniu liturgii zapraszam przewodniczące kółek różańcowych do odebrania intencji różańcowych na przyszły rok.

7.W tym roku opłatki będą sprzedawane w kościele w niedziele po każdej Mszy św. oraz u sołtysów z Wypęd, Wolicy, Sokołowa i Suchego Lasu. Szczegóły sprzedaży w wyżej wymienionych sołectwach ustalają indywidualnie sołtysi.

8.„Gość Niedzielny” do nabycia w przedsionku kościoła.

27 listopada 2023 r

I niedziela Adwentu

1.Dzisiejszą pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będzie realizowany pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

W tym dniu zbierana jest taca na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

2.Adwent jest okresem przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia. Czynimy to razem z Maryją sprawując Msze św. roratnie, które będą celebrowane od poniedziałku do soboty o godz.18.00. Dzieci zapraszam we wtorki i czwartki.

3.Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w naszej parafii w piątek 16 grudnia i potrwają do niedzieli 18 grudnia włącznie. Poprowadzi je ks. Andrzej Barek, dyrektor domu ojców werbistów w Milanówku.

4.W środę 30 listopada o godz.18.00  zachęcam do udziału w  nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.02 grudnia przypada I piątek miesiąca. Zapraszam do skorzystania z sakramentu spowiedzi od godz.17.15.oraz do adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św.

6.W sobotę 03 grudnia zapraszam na godz.18.45 na koncert utworów Stanisława Moniuszki. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie przed kościołem.

7.Na stoliczku przy gazetach znajdują się formularze zaproszeń na wizytę duszpasterską. Przypominam, że przyjmowane są także zapisy w Internecie. (https://parafiapecice.pl/).

Termin zgłoszeń upływa 15 grudnia.

8.W kruchcie kościoła sprzedawane są świece Caritas. Pieniądze ze sprzedaży są przeznaczone na paczki świąteczne dla potrzebujących z naszej parafii.

Można będzie również wziąć listy do św. Mikołaja pisane przez najmłodszych podopiecznych. Kupione przez darczyńców prezenty należy składać w kościele do 11 grudnia.

9.Od przyszłej niedzieli będzie można się zaopatrzyć w opłatki.

10.Organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Więcej informacji znajduje się w gablocie na tablicy ogłoszeń lub na kartkach leżących na stoliczku z gazetami.

11.Jak zwykle zachęcam do kupienia „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.