Z radością pragniemy poinformować, że w dniu 13.05.2023 w Świątyni Opatrzności Bożej, grupie kandydatów do posługi szafarza nadzwyczajnego, błogosławieństwa udzielił ks. arcybiskup Kazimierz Nycz. Jednym z nowo pobłogosławionych jest Pan Andrzej Małecki, nasz parafianin, który od teraz posługę szafarza będzie mógł sprawować w naszym Kościele w Pęcicach.

Szafarz nadzwyczajny zgodnie z literą prawa kanonicznego, to osoba świecka która pełni posługę liturgiczną przy udzielaniu Komunii Świętej oraz przy roznoszeniu jej osobom chorym. To bardzo ważna i cenna posługa związana z niesieniem Chrystusa Eucharystycznego innym ludziom, dlatego warto szczególnie dziękować Bogu za ten dar dla naszej Wspólnoty Parafialnej a także otaczać modlitwą wszystkich posługujących podczas liturgii.