Rozpoczął się Adwent - radosny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. W tym wyjątkowym okresie zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach oraz Roratach - Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny

Czas adwentu w którym kolorystycznie dominuje fiolet kojarzący się z Wielkim Postem, nie jest czasem pokuty ale oczekiwania w duchu radości na przyjście Pana. Jest to okres przygotowania duchowego na przyjście Jezusa. Chrześcijanie rozważają to przyjście w podwójnym wymiarze: na początku adwentu - przyjście na końcu czasów - czyli Paruzja, pod koniec - pierwsze przyjście Jezusa, czyli wcielenie. Trzecia niedziela adwentu zwana jest niedzielą "Gaudete", czyli niedzielą radości. W tym dniu kolor szat liturgicznych jest różowy, który jako jaśniejszy od fioletu symbolizuje przewagę światła i bliskość Bożego Narodzenia. Adwent nawiązuje symboliką i przesłaniem do życia człowieka, który oczekuje spotkania i zjednoczenia z Bogiem.

W adwencie odprawiana jest uroczysta msza święta ku czci Najświętszej Maryi Panny zwana Roratami. Podczas tej mszy zapalana jest specjalna świeca zwana roratką - symbolizuje ona Maryję oczekującą na narodziny Chrystusa. Wierni włączają się w to oczekiwanie razem z Maryją przynosząc własne świece lub lampiony. Lampion jest wyrazem oczekiwania i bycia w gotowości na przyjście Pana, analogicznie jak w przypowieści o pannach mądrych i nieroztropnych.

Podczas adwentu odbędą się rekolekcje w naszej Parafii, zachęcamy gorąco do uczestnictwa w nich i pogłębiania swojej wiary a także do bogatszego przygotowania do Świąt Bożego narodzenia.

Rekolekcje odbędą się w dniach 16-18 grudnia i poprowadzi je o. Andrzej Borek SVD, przełożony domu Ojców Werbistów w Michałowicach.

Nauki rekolekcyjne będą podczas Mszy Świętych:

• 16.12 (piątek) - Msze św. godz. 09:00 i 18:00
  • 17.12 (sobota) - Msze św. godz. 09:00 i 18:00
  • 18.12 (niedziela) - Msze św. godz. 08:00, 09:00, 11:00, 13:00 i 16:00

Roraty sprawowane są codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 18:00. Dzieci zapraszamy szczególnie we wtorki i czwartki.
Proszę o przyniesienie lampionów lub odpowiednio zabezpieczonych świec.

Owocnie przeżyty okres adwentu pozwoli na lepsze przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia i odkrycia na nowo chrześcijańskiego wymiaru tych świąt.